5. A + 5. B NA EXKURZI

Pátek 5. duben 2019, to byl den! Místo toho, abychom se učili, vyrazili jsme do Liberce na celodenní výlet. Vlastně jsme se učili, ale úplně jinak.
Nejprve na nás čekaly odpovědi na mnoho otázek: např. Jak funguje lidské tělo?, Co se děje ve vesmíru?, Čím nás překvapuje neživá příroda?, Jaké je to mluvit s robotem?, Jak se cítí kosmonauti v kosmické lodi? …. To vše a ještě více jsme si na vlastní kůži zkusili v IQLANDII.

Mně se nejvíce líbilo v expozicích Kosmo, Geo, Smysly, Člověk, Živly a Vodní svět. Prošla jsem si srdcem, letěla v raketě, šla do středu Země, obdivovala fontánu s gejzírem tryskajícím v rytmu hudby Michaela Jacksona do výšky třetího podlaží, ucítila vlastním tělem sílu zemětřesení nebo jsem se zaposlouchala do zvuku blesků a hromů, které hrály moji oblíbenou znělku z filmů o Harry Potterovi. A to nebylo vše!
Pak jsme se vydali do Botanické zahrady. Zde nás uvítal libochovický rodák, ředitel zahrady, pan Miloslav Studnička. Moji pozornost tady upoutaly hlavně exotické rostliny a návštěva tropického pralesa. Vyfotila jsem si spoustu různých masožravek, kaktusů, sukulentů a jiných kvetoucích i nekvetoucích rostlin.
Byl to fakt boží den!

Autor: Marina Sammartino – 5.A

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *